Servis Bölgeleri

Bilgiler

Hizmetlerimiz

HP 920 MUADİL KOLAY DOLAN KARTUŞ SETİ (Bitmeyen Çipli 4 Kartuş)

Yeni ürün

HP 920 KOLAY DOLAN KARTUŞ SETİ (Bitmeyen Çipli 4 kartuş)

Orijinal kartuşlara iyi bir alternatif olan bu kolay dolan kartuşlar ile defalarca dolum yapabilir ve sürekli kullanabilirsiniz. 

Daha fazla bilgi

Ürün Açıklaması

HP 920 KOLAY DOLAN KARTUŞ SETİ  (Oto reset ÇİPLİ 4 Bitmeyen Kartuş)BU KARTUŞLARIN RESETLEME PROBLEMİ YOKTUR OTO RESETLEME ÖZELLİĞİ VARDIR. BİNLERCE KEZ DOLDURABİLİRSİNİZ

 

(Bu set içerisinde sadece kartuşlar olup mürekkep yoktur)


AÇIKLAMA: 

Orjinal kartuşlara iyi bir alternatif olan bu kolay dolan kartuşlar ile defalarca dolum yapabilir ve sürekli kullanabilirsiniz. Sadece basit bir mürekkep haznesi görevi yapan orijinal yazıcı kartuşlarına kıyasla daha işlevli olan bu kartuşları uyumlu kolay dolan kartuşlar baskı işlerinizde size büyük kolaylık sağlayacak. Kolay dolum özelliği ve sınırsız chip ile defalarca kullanabilirsiniz.


PAKET İÇERİĞİ:


1 ADET : HP 920  SİYAH KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 920 MAVİ KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 920  KIRMIZI KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 920 SARI KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

 

UYUMLU YAZICI MODELLERİ:

Hp Officejet J45244, J4535, J4580, J46244, J4660, J4680, 6000, 6000n, 6000 Wireless, 6500 Wireless, 6500 All-in-One, 7000 Wide Format,  Hp PhotoSmart Premium Fax C309, Hp PhotoSmart Plus B209A, Hp PhotoSmart 6324-6375-6380-6380A - 6383-6388, Hp PhotoSmart C6340-C6350-B8550, Hp PhotoSmart D5445-D5460-D7560, Hp PhotoSmart D5445-D5460-D7560, Hp PhotoSmart B109 Serisi, Hp PhotoSmart Premium C309, Hp PhotoSmart Premium C309G, Hp Photosmart Premium Web All-in-One Printer - C309nmodelleri gibi HP 920 serisi kartuşları kullanan tüm HP yazıcılarla uyumludur. Listede olmayan diğer yeni model yazıcıları sorunuz.


Dolan Kartuşlar Nasıl Doldurulur

1- Dolan kartuşların üzerinde belirtilen dolum tıpalarını açınız. Tıpaları açtıktan sonra kartuş üzerinde belirtilen uygun mürekkep rengini belirleyiniz.

2- Belirlediğiniz renk için seçtiğiniz enjektöre 10 ml kadar mürekkep çektikten sonra enjektörü dik olarak kartuşun içerisine yaklaşık olarak 2-5mm kadar kartuşun içine ve kartuşun dolum ağzını üste gelecek şekilde tutarak yavaş yavaş kartuşun içerisine dolum ağzına gelmeyecek seviyede biraz eksik bir noktada enjekte ediniz. (Her renk için ayrı ve temiz bir enjektör kullanmayı unutmayınız.)

3- Dolum bittikten sonra varsa bulaştırılmış mürekkep kalıntıları temizlendikten sonra dolum için kullandığınız deliği aynı tıpa ile sıkıca kapatın ve hava kanallarındaki kapatıcı bant yada tıpayı açın. Bu işlemlerden sonra artık kartuşlarınız mürekkep olarak dolu hale getirilmiş olacaktır.

4-İkinci aşamamız olan çip resetleme kısmına bu aşamada eğer çiplerimiz otoreset çipleri ise her hangi bir işlem gerektirmeden çıkartıp taktığınız için resetlenmiş olacak ve cihaza takıldıktan sonra yeni bir kartuş takılmış olarak görecektir, Şayet otoreset çipli değil manuel reset ise bu durumda cihaz yada dolan kartuşlar üzerinde gösterilmiş olan resetleme bölümündeki yönergeye göre basit bir şekilde resetleyerek yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Genel Olarak Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Bilgiler

Üzerinde bilgi ekranı bulunan yazıcılarda, ekran üzerinde bulunan menüden kartuş değiştirmeyi seçerek, üzerinde ekran bulunmayan yazıcılarda ise yazıcının bilgisayarındaki programı ile (Başlat-Aygıtlar ve Yazıcılar-Kartuş işlemini Yapacağınız Yazıcının Modelinin Programına-Sağ tuş-Yazdırma tercihleri-Bakım-Kartuş değiştirme) seçerek, kartuşları değiştirin. Yazıcının elektrik kablosunu çıkararak kartuş değiştirmeyi denemeyin.

Dolan kartuşlar, orijinal kartuşlarla beraber çalışmazlar. Orijinal kartuşlar dolu dahi olsalar, hepsini çıkarın ve dolabilen kartuşları set olarak yazıcıya takın. Orjinal kartuşlarla beraber çalıştırmayı denemek, kartuşlarınızın çiplerine zarar verebilir. Yazıcıya kartuşları takarken yerlerine tam olarak oturmalarına dikkat edin. Yerine oturmayan kartuşun çipi temas etmeyeceğinden yazıcı kartuş yokmuş gibi algılar hata mesajı vererek yazdırmayacaktır. Kartuşları yazıcıya taktıktan sonra alacağınız ilk baskı silik yada kesik gelirse; varsa yazıcı üzerindeki ekrandan, yoksa yazıcının bilgisayardaki programın bakım bölümünden, en iyi sonucu alana kadar kafa temizleme yaparak kartuşlardaki mürekkeplerin yazıcının baskı kafasına şarjını yapmasını sağlayınız.

Dolum sırasında enjektörü dik tutun, sağa yada sola eğmeyin. İğneyi 2-5mm'den daha fazla içeriye batırmayınız.

Dolan kartuşları orjinal kartuşlarla birlikte kullanmayı denemeyin. Hata mesajı alırsınız.

Yazıcı kafaları teknolojik üründür, kalitesiz mürekkepler kullanmayınız.

Kartuşların üzerindeki çipler statik elektriğe hassas oldukları için çıplak elle dokunmayınız.

HP ve Canon marka kartuş modellerinde kartuş değiştirmeden önce yazıcınızı kapatın ve kartuşları değiştirdikten sonra açınız.

Dolan kartuşlar size dolu gelmişse, yazdırmadan önce hava tıpalarını mutlaka açınız.