Servis Bölgeleri

Bilgiler

Hizmetlerimiz

HP 364 MUADİL KOLAY DOLAN KARTUŞ (Doldurulabilen Çipli 5 Bitmeyen Kartuş)

Yeni ürün

HP 364 KOLAY DOLAN KARTUŞ (Doldurulabilen Çipli 5 kartuş)

Orijinal kartuşlara iyi bir alternatif olan bu kolay dolan kartuşlar ile defalarca dolum yapabilir ve sürekli kullanabilirsiniz. 

Daha fazla bilgi

Ürün Açıklaması

HP 364 KOLAY DOLAN KARTUŞ (Doldurulabilen Çipli 5 Bitmeyen Kartuş)

 

BU KARTUŞLARIN KOLAY DOLDURULABİLME ÖZELLİĞİ VARDIR.

BİNLERCE KEZ DOLDURABİLİRSİNİZ

 

(Bu set içerisinde sadece kartuşlar olup mürekkep yoktur. Mürekkep setini mağazamızdan ayrıca alabilirsiniz. Lütfen Aksesuarlar sayfasına bakınız..)AÇIKLAMA: 

Orjinal kartuşlara iyi bir alternatif olan bu kolay dolan kartuşlar ile defalarca dolum yapabilir ve sürekli kullanabilirsiniz. Sadece basit bir mürekkep haznesi görevi yapan orijinal yazıcı kartuşlarına kıyasla daha işlevli olan bu kartuşları uyumlu kolay dolan kartuşlar baskı işlerinizde size büyük kolaylık sağlayacak. Kolay dolum özelliği ile defalarca kullanabilirsiniz.

 

Ürün Özellikleri :
ÇİPLİDİR

- Kolay doldurulabilir yapı
Kartuşlarda bulunan özel yapı ve dolum tıpaları sayesinde kartuşların bir çok model yazıcıda yazıcıdan çıkarılmadan doldurulma imkanı bulunmaktadır. Kartuşların doldurulma işlemi 2-4 dk arasında sürmektedir.
- Kaliteli ve %100 uyumlu kartuşa özel mürekkepler
Goldink marka mürekkepler, her marka ve model yazıcı için kartuş ve baskı sistemine özel olarak ithal edilmekte ve bu sayede baskı kalitesi ve renk tonlamasının orjinal kartuşlar ile uyumlu olması sağlanmaktadır.


PAKET İÇERİĞİ:


1 ADET : HP 364 SİYAH KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 364 SİYAH KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 364 MAVİ KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

1 ADET : HP 364 KIRMIZI KOLAY DOLAN ÇİPLİ  KARTUŞ

1 ADET : HP 364 SARI KOLAY DOLAN ÇİPLİ KARTUŞ

 

UYUMLU YAZICI MODELLERİ:

HP Photosmart D5460 Yazıcı
HP Photosmart C5380 All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart C6380 All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart Premium C309a All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart B109A All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart B109n WI-FI Fonksiyonel
HP Photosmart B209A WI-FI Fonksiyonel
HP Photosmart B110a e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart Plus B210a e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart Premium C309g WI-FI Fonksiyonel
HP Photosmart Premium C410b e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart Premium C310a e-All-in-One Fonksiyonel
HP Deskjet 3070A e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart 5510 e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart 6510 e-All-in-One Fonksiyonel
HP Photosmart 7510 e-All-in-One Fonksiyonelmodelleri gibi HP 364 serisi kartuşları kullanan tüm HP yazıcılarla uyumludur. Listede olmayan diğer yeni model yazıcıları sorunuz.


Dolan Kartuşlar Nasıl Doldurulur

1- Dolan kartuşların üzerinde belirtilen dolum tıpalarını açınız. Tıpaları açtıktan sonra kartuş üzerinde belirtilen uygun mürekkep rengini belirleyiniz.

2- Belirlediğiniz renk için seçtiğiniz enjektöre 10 ml kadar mürekkep çektikten sonra enjektörü dik olarak kartuşun içerisine yaklaşık olarak 2-5mm kadar kartuşun içine ve kartuşun dolum ağzını üste gelecek şekilde tutarak yavaş yavaş kartuşun içerisine dolum ağzına gelmeyecek seviyede biraz eksik bir noktada enjekte ediniz. (Her renk için ayrı ve temiz bir enjektör kullanmayı unutmayınız.)

3- Dolum bittikten sonra varsa bulaştırılmış mürekkep kalıntıları temizlendikten sonra dolum için kullandığınız deliği aynı tıpa ile sıkıca kapatın ve hava kanallarındaki kapatıcı bant yada tıpayı açın. Bu işlemlerden sonra artık kartuşlarınız mürekkep olarak dolu hale getirilmiş olacaktır.

4-İkinci aşamamız olan çip resetleme kısmına bu aşamada eğer çiplerimiz otoreset çipleri ise her hangi bir işlem gerektirmeden çıkartıp taktığınız için resetlenmiş olacak ve cihaza takıldıktan sonra yeni bir kartuş takılmış olarak görecektir, Şayet otoreset çipli değil manuel reset ise bu durumda cihaz yada dolan kartuşlar üzerinde gösterilmiş olan resetleme bölümündeki yönergeye göre basit bir şekilde resetleyerek yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Genel Olarak Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Bilgiler

Üzerinde bilgi ekranı bulunan yazıcılarda, ekran üzerinde bulunan menüden kartuş değiştirmeyi seçerek, üzerinde ekran bulunmayan yazıcılarda ise yazıcının bilgisayarındaki programı ile (Başlat-Aygıtlar ve Yazıcılar-Kartuş işlemini Yapacağınız Yazıcının Modelinin Programına-Sağ tuş-Yazdırma tercihleri-Bakım-Kartuş değiştirme) seçerek, kartuşları değiştirin. Yazıcının elektrik kablosunu çıkararak kartuş değiştirmeyi denemeyin.

Dolan kartuşlar, orijinal kartuşlarla beraber çalışmazlar. Orijinal kartuşlar dolu dahi olsalar, hepsini çıkarın ve dolabilen kartuşları set olarak yazıcıya takın. Orjinal kartuşlarla beraber çalıştırmayı denemek, kartuşlarınızın çiplerine zarar verebilir. Yazıcıya kartuşları takarken yerlerine tam olarak oturmalarına dikkat edin. Yerine oturmayan kartuşun çipi temas etmeyeceğinden yazıcı kartuş yokmuş gibi algılar hata mesajı vererek yazdırmayacaktır. Kartuşları yazıcıya taktıktan sonra alacağınız ilk baskı silik yada kesik gelirse; varsa yazıcı üzerindeki ekrandan, yoksa yazıcının bilgisayardaki programın bakım bölümünden, en iyi sonucu alana kadar kafa temizleme yaparak kartuşlardaki mürekkeplerin yazıcının baskı kafasına şarjını yapmasını sağlayınız.

Dolum sırasında enjektörü dik tutun, sağa yada sola eğmeyin. İğneyi 2-5mm'den daha fazla içeriye batırmayınız.

Dolan kartuşları orjinal kartuşlarla birlikte kullanmayı denemeyin. Hata mesajı alırsınız.

Yazıcı kafaları teknolojik üründür, kalitesiz mürekkepler kullanmayınız.

Kartuşların üzerindeki çipler statik elektriğe hassas oldukları için çıplak elle dokunmayınız.

HP ve Canon marka kartuş modellerinde kartuş değiştirmeden önce yazıcınızı kapatın ve kartuşları değiştirdikten sonra açınız.

Dolan kartuşlar size dolu gelmişse, yazdırmadan önce hava tıpalarını mutlaka açınız.